مزرعه خورشیدی ٧٤٤ هکتاری در هرمزگان راه اندازی می شود

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

مزرعه خورشیدی ٧٤٤ هکتاری در هرمزگان راه اندازی می شود

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از هرمزگان، مسعود پاکزاد در نشست مشترک با سرمایه گذاران ایتالیایی در حوزه تولید انرژی پاک با اشاره به اهمیت و جایگاه استان هرمزگان در ایران، عنوان کرد: استان هرمزگان در ایران استانی استراتژیک است که 60 درصد صادرات و واردات کشور را به خود اختصاص داده است .

وی گفت: هرمزگان دارای 14 جزیره بزرگ و کوچک و 1200 کیلومتر مرز های آبی است که ظرفیت های بی نظیری برای سرمایه گذاری است.

مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری هرمزگان بیان داشت: هرمزگان از دو منطقه آزاد تجاری و 5 منطقه ویژه اقتصادی برخوردار است که این استان را از سایر استان های ایران  از لحاظ ظرفیت های سرمایه گذاری متمایز نموده است.

وی به موقعیت بسیار مناسب هرمزگان  در حوزه های ارتباطی اشاره کرد و در این رابطه افزود: هرمزگان از چهار مسیر ارتباطی زمینی ، ریلی ، هوایی و دریایی برخوردار است و کارخانه های فرآوری بسیاری در این استان در حال احداث می باشند.

پاکزاد به ظرفیت های درآمدزایی هرمزگان در حوزه گمرک اشاره کرد و در این رابطه افزود: 75 درصد درآمد های گمرگی ایران از طریق گمرکات مستقر در استان هرمزگان تامین می شود.

مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری هرمزگان اظهار داشت: هرمزگان مقصد نهایی سرمایه گذاران خارجی است و هم اکنون سرمایه گذاران خارجی در حال فعالیت با سرمایه گذاری مستقیم و مشارکتی در استان هستند .

وی افزود: در استان هرمزگان برای تسریع در فعالیت های سرمایه گذاری در زمینه تولید برق از انرژی های پاک نظیر انرژی خورشیدی یک زمین ٧٤٤ هکتاری در حاشیه شهربندرعباس در مسیر  جاده بندرعباس به میناب تعیین شده است تا تمامی سرمایه گذاری این بخش در یک جا مستقر شوند و با کمترین مشکلات و بروکراسی اداری اقدام به سرمایه گذاری و تولید انرژی کنند.

مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: استانداری هرمزگان از سرمایه گذاران خارجی در زمینه ایجاد زیرساخت ها و صدور مجوز های مورد نیاز سرمایه گذاری حمایت خواهد کرد تا سرمایه گذاران با کمترین دغدغه و مشکل اقدام به سرمایه گذاری به ویژه در زمینه تولید برق از طریق انرژی های نو کنند.

فابیو تورزنی رئیس هیات سرمایه گذاری ایتالیا نیز در این نشست بیان داشت: هدف ما از سفر به ایران به ویژه استان هرمزگان در مرحله نخست شناسایی ظرفیت های سرمایه گذاری این استان در زمینه تولید برق از طریق انرژی خورشید و بادی است و هرمزگان ظرفیت های خوبی در این زمینه برخوردار است.

وی افزود: هدف دیگر ما اجرای طرح های سرمایه گذاری با مشارکت شرکت ها و نیرو کار ایرانی در تولید انرژی های نو و در نهایت انتقال دانش تولید انرژی پاک به شرکت های ایرانی است.

رئیس هئیت سرمایه گذاری ایتالیا گفت: برنامه ما در هرمزگان این است که ابتدا  با احداث نیرو گاه های کوچک خورشیدی تا 25 مگاوات اقدام  به فعالیت نموده و در گام های  بعدی به سمت احداث نیروگاه های بزرگ تولید انرژی های نو حرکت کنیم.

...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : يکشنبه 7 خرداد 1396 ساعت: 12:28