چرا ایران بزرگترین مصرف کننده انرژی در جهان است؟ !!!

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

چرا ایران بزرگترین مصرف کننده انرژی در جهان است؟به گزارش گروه فضای مجازیخبرگزاری میزان، با توجه به آمار آژانس بین المللی انرژی تا سال ۲۰۳۰ رشد مصرفی کشورهای صنعتی و توسعه یافته محدود شده ولی کشورهای غیر صنعتی به شدت با رشد مصرف انرژی روبرو هستند که این امر بسیار نگران کننده است.

کشورهایی مانند آمریکا و اروپا به سمت کاهش مصرف انرژی پیش می‌روند ولی این امر در خاور میانه و خصوصاً ایران رو به افزایش است و در واقع ایران کشوری است که در آن مصرف انرژی الکتریکی تبدیل به ثروت نمی‌شود و به هدر می‌رود که این امر بخاطر اسراف در مصرف انرژی برق در کشور است.

میزان مصرف انرژی برق در کشور به‌صورت مقطع ای بوده به‌طوری که در تابستان فشار روی شبکه‌های ما بسیار زیاد می‌شود و در زمان‌های دیگر این فشار روی شبکه‌های برق وجود ندارد و این قضیه بیانگر این است که بین شدت و ضریب با مصرف انرژی الکتریکی تعادل وجود نداشته و در نهایت منجر به اتلاف انرژی الکتریکی می‌شود.

همچنین بر اساس منحنی بار سالانه ۹۵، در ایران حدود ۳۰۰ ساعت پیک بار بحرانی داریم که با بکارگیری طرح‌های عمرانی ۱۰ هزار میلیارد ریال هزینه می‌شود که اگر در این مقطع با مدیریت درست مصرف انرژی جلوی این اسراف گرفته نشود مشکلاتی برای تامین انرژی به وجود خواهد آمد.

بر همین اساس طی بخشنامه‌های ابلاغی دولت باید مقدار مصرف انرژی ادارات نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد کاهش یابد و باید چیزی حدود ۲۰ درصد برق مصرفی ادارات و سازمان‌ها از طریق انرژی خورشیدی تأمین شود که اگر این دو امر محقق شود کمک شایانی به اقتصاد کشور می‌شود.

نقش سرد کننده ها در این میان از همه وسایل برقی بیشتر است.مردم و دستگاههای اجرائی باید روی کم مصرف کردن کولر ها و نحوه استفاده بهینه از آنها بیشتر کار کنند.بطور مثال:استفاده از کولر آبی پنکه ای فوق کم مصرف بجای کولر بلوئری یا غلطکی..و استفاده از کولر گازی خورشیدی بجای کولر های گازی معمولی.و استفاده موضعی از اتاقها و اماکن.لازم نیست همه اتاقها را خنک یا گرم و یا روشن کنید.همان فضایی که مورد استفاده قرار می گیرد را روشن کنید .مانند میز مطالعه .یا اتاق نشیمن.و.......نه کل ساختمان!!!!! ..البته عامل قیمت برق و انرژی نقش مدیریتی بهتری ایفا می کند.(نرخ فصلی). بالعکس یارانه دشمن اقتصاد است.و اسراف می آورد/


برچسب‌ها: مصرف انرژی, ایران, جهان, سرد کننده, کولر کم مصرفایران,بزرگترین,کننده,انرژی,...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : پنجشنبه 9 شهريور 1396 ساعت: 20:04