ارسال کانکس‌های بهداشتی - خورشیدی به مناطق زلزله‌زده در کرمانشاه

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

به نقل از فارس از ارومیه، ولی عاقلی عصر امروز در جمع خبرنگاران در ارومیه از ارسال کانکس‌های دومنظوره خورشیدی و گازی اهدایی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه خبر داد و اظهار کرد: این محموله یکی از نیازهای اصلی زلزله‌زدگان در کرمانشاه به شمار می‌رفت که امید است تا حدودی از مشکلات هم‌وطنان‌مان در آن خطه برطرف کند.

وی به طراحی حمام خورشیدی برای نخستین بار در کشور اشاره کرد و ادامه داد: زمانی که دسترسی به گاز و برق امکان‌پذیر نباشد این سیستم به معنای واقعی کلمه جوابگوی استفاده‌کننده‌های آن خواهد بود.

رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی بیان کرد: این دستگاه توسط انرژی خورشیدی کار خواهد کرد و می‌تواند 24 ساعت نیاز جامعه هدف را تامین کند به طوری که حتی نیازی به برق شهری و گاز وجود ندارد و تا 90 درجه آب را گرم می‌کند.

وی با بیان اینکه مولد خورشیدی یا برق سیار توان ذخیره‌سازی دو کیلووات برق در 24 ساعت را دارد به طوری که حتی قابلیت این را دارد که برق یک واحد مسکونی را با سهولت تامین کند، اظهار کرد: ارزش ریالی این کانکس‌های بهداشتی - خورشیدی معادل 60 میلیون تومان تخمین زده شده است.

 

...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : دوشنبه 4 دی 1396 ساعت: 18:05