اعطای تسهیلات بلاعوض ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی به کشاورزان به ازای هر هکتار

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

به ازای هر هکتار ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به هر کشاورز بصورت بلاعوض داده می‌شود.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: سه هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای آبیاری تحت فشار اختصاص یافته است.

 محمدعلی طهماسبی در جلسه هم‌اندیشی توسعه بخش کشاورزی در شرق استان کرمان افزود: برای آبیاری تحت فشار به غیر از اعطای تسهیلات بدون محدودیت، به ازای هر هکتار، ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به هر کشاورز به صورت بلاعوض داده می‌شود.

وی افزود: طرحی با ۱۵ هزار هکتار درباره اصلاح باغ‌ها در مجلس مطرح و برنامه‌ریزی شده تا باغ‌های سنتی کشور احیاء و بازسازی شود.

وی با اشاره به آغاز طرح احیا و بازسازی باغ‌های فرسوده و قدیمی افزود: در این طرح مجوزهای اولیه محیط زیست و اعتبار لازم از سازمان برنامه و بودجه کسب شده است که با تسهیلات ارزان قیمت در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه وضع اقلیم بم در زمینه تولید انرژی خورشیدی برای گلخانه‌ها بسیار مناسب است ، افزود: در ارتباط با صنایع بسته‌بندی و جانبی خرما باید زنجیره خرما تشکیل شود.

وی با بیان اینکه درخت خرما تنها درختی است که از تمام بخش‌های آن می‌توان استفاده کرد و گفت: دولت تسهیلات خوبی در بخش ضایعات خرما به کشاورزان می‌دهد.

طهماسبی با تاکید بر بسته‌بندی مناسب خرما در بازار فروش خاطرنشان کرد: صادر کنندگان خرما باید سلیقه بازار را در زمینه بسته‌بندی رعایت کنند./دهقان نیوز

...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : دوشنبه 4 دی 1396 ساعت: 18:05