شرکت عمران و توسعه فارس در اجرای طرح های بزرگ اقتصادی مشارکت فعال داشته باشد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: انتظار این است که شرکت باشد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، اسماعیل تبادار در دیدار با هیات مدیره و مدیر عامل شرکت عمران و توسعه فارس در شیراز افزود: رویکرد بخش خصوصی و استان به این شرکت تغییر کرده است و این موضوع شرط لازم برای تحول در شرکت عمران و توسعه فارس است و بدون تردید چگونگی نقش مدیریت در این زمینه موثر است.
وی ادامه داد: دورنمای شرکت عمران و توسعه فارس باید با گذشته این شرکت متفاوت باشد، به سمت کسب جایگاه بالاتر حرکت کند و فعالیت آن به گونه ای باشد که از همه قابلیت ها و ظرفیت های موجود در این استان بهره گیرد.
در ادامه، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل شرکت عمران و توسعه فارس، گزارشی از وضعیت شرکت و پیشرفت طرح های عمرانی آن ارایه کردند.

** ضرورت اجرای طرح 46 هکتاری منطقه گردشگری قصر ابونصر شیراز
بنا به گزارش دیگری از این روابط عمومی، استاندار فارس همچنین از 2 اثر باستانی، نقش برجسته برم دلک و کاخ ابونصر در 10 کیلومتری شرق شیراز بازدید و بر ضرورت همکاری شهرداری و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس برای حفاظت از این یادمان های تاریخی تاکید کرد.
تبادار اظهار داشت: نقش برجسته برم دلک، نخستین اثر بر جای مانده از زن ایرانی و نشان دهنده جایگاه و مقام والای زن در تاریخ کهن ماست، حفاظت و صیانت از این نقش برجسته به همراه ایجاد فضای مناسب در پیرامون آن، نه تنها فرهنگ غنی ایرانیان را احیا می‌کند بلکه به فرصتی مناسب برای جذب گردشگر نیز تبدیل خواهد شد.
وی ادامه داد: امروز صنعت گردشگری نقش موثری در اقتصاد کشورها ایفا می‌کند به گونه ای که از کوچکترین آثار باقی مانده از پیشینیانشان برای جذب گردشگر بهره می گیرند ما نیز باید از ظرفیت های کم نظیری که در این زمینه از آن برخورداریم، غفلت نکنیم.
استاندار فارس، با اشاره به اینکه اجرای طرح بازسازی اطراف این نقش برجسته نیازمند تامین اعتبار است، گفت: مقرر شده شهرداری، شورای شهر شیراز و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در اجرای این طرح مشارکت و همکاری داشته باشند.
تبادار افزود: با هدف حفاظت و احیای این مکان های باستانی، راهکارهای مختلفی برای تامین اعتبار لازم در دستور کار دستگاه های ذی ربط قرار خواهد گرفت.
استاندار فارس، همچنین در بازدید از کاخ باستانی ابونصر، با اشاره به شرایط مناسب محیط طبیعی و تپه ای که این اثر باستانی بر آن جای گرفته است، بر اجرای طرح 46 هکتاری که قرار است شهرداری در این منطقه آن را عملیاتی کند، تاکید کرد و خواستار هم افزایی میراث فرهنگی فارس در تحقق این امر شد.
برم‌دلک، سرچشمه، تالاب و گردشگاهی طبیعی است. این تالاب در 10کیلومتری شرق شیراز و در چهار کیلومتری قصر ابونصر قرار گرفته ‌است. در بدنه کوه مشرف بر تالاب، تاقچه حجاری شده وجود دارد که قدمت نقوش آن به دوره ساسانی می‌رسد. گفته می شود نخستین اثر باقی مانده از زن ایرانی در این نقش برجسته به تصویر کشیده شده که نشان دهنده جایگاه و اهمیت زن در ایران باستان است.
قصر ابو نصر نیز به صورت بقایای بناها و یک حصار سنگی با دیوارهای آجری، ساختمان‌های خشتی و آستانه‌های سنگی فرو افتاده در 6 کیلومتری شرق شیراز، بر بالای یک تپه قرار دارد.
بر اساس کاوش‌های انجام شده در این مکان نمونه‌های سفال و قطعات ظروف سنگی متعلق به دوره هخامنشیان، سکه‌ها و آثاری از عهد سلوکیان، اشکانیان و ساسانیان کشف شده است. بر پایه این کشفیات مشخص شد که در عهد اشکانیان، بنایی محکم و محصور در آنجا احداث شد که در زمان ساسانیان از آن استفاده می شد.
سلسله ساسانیان که آخرین حکومت پادشاهی ایران قبل از ظهور اسلام است، از سال 224 تا 651 میلادی به مدت 427 سال بر ایران حکومت کردند.
سلسله اشکانیان که با نام امپراتوری پارت ها نیز شناخته می شود در سده سوم پیش از میلاد توسط موسس و بنیانگذار این سلسله که 'اشک' نامیده می شد در شمال شرقی ایران ظهور یافت. اشکانیان 471 سال بر قسمت اعظم غرب آسیا حکومت کردند.

** صلابت کلام جانبازان درس بزرگی برای همگان است
همچنین بنا به گزارش دیگری از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، تبادار در بازدید از بیمارستان جنت که ویژه نگهداری و درمان جانبازان اعصاب و روان است، گفت: در برابر عظمت جانبازان بستری در این بیمارستان نمی توان سخنی بر زبان آورد بلکه باید در برابر آنها سر تعظیم و خشوع فرو آوریم.
وی، با بیان این که آرامش امروز جامعه مدیون ایثارگری جانبازان است، افزود: صلابتی که در کلام هر یک از جانبازان بستری در این بیمارستان وجود دارد، درس بزرگی برای مسئولان و همه آحاد جامعه است.
استاندار فارس اظهار کرد: جانبازانی که در این مرکز نهگداری می شوند، شهدای زنده هستند و باید همواره مورد تکریم و توجه قرار داشته باشند.
استاندار فارس ادامه داد: بازدید از این مراکز و دیدار با جانبازان، وظیفه و تکلیف مدیران، تلنگری به مسئولان و همه آحاد جامعه است که فراموش نکنند چه کسانی برای سربلندی کشور و نظام جانفشانی کرده و در این راه هزینه های سنگینی پرداخت کردند.
تبادار، با تقدیر از همه کسانی که برای خدمات رسانی به جانبازان اعصاب و روان تلاش و زمینه آسایش آنها را در عرصه های مختلف زندگی و درمان فراهم می کنند، گفت: امیدواریم بتوانیم برخی از مشکلات و مسایل این جانبازان را به ویژه در زمینه نگهداری از آنان حل کنیم و شرایط درمان و رفاه آنها را بیش از پیش مهیا سازیم.


برچسب‌ها: شیراز, عمران و توسعه, انرژی, خورشیدی...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : سه شنبه 26 دی 1396 ساعت: 18:58