بهره برداري نيروگاه انرژي پاک نشان از توجه به محيط زيست قشم است

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

قشم - ايرنا - سفير ايتاليا در ايران گفت: مراقبت از محيط زيست کره زمين به خصوص جزاير، داراي اهميت بسياري است که بهره انرژي پاک در جزيره قشم آغازي بر حمايت از محيط زيست و چشم اندازي روشن براي اين جزيره است.

به گزارش ايرنا، مائورو کونچاتوري عصر يکشنبه در آيين بهره برداري از نيروگاه انرژي خورشيدي 10 مگاواتي در جزيره قشم افزود: امروز با استفاده از انرژي پاک برخي از آرزوهايمان را در اين جزيره محقق کرديم.
وي ادامه داد: در اين راستا ديدارهايي با مسئولان سازمان منطقه آزاد قشم انجام و با صبر و حوصله نتيجه هاي مثبتي حاصل شد.
کونچاتوري تصريح کرد: کشور ايتاليا با استان هرمزگان و جزيره قشم در زمينه فولاد و الکترونيک همکاري نزديکي دارند.
وي افزود: طرح نيروگاه انرژي خورشيدي يک اقدام نمادين از دوستي ايتاليا و ايران است که اميد مي رود با توجه به تاريخ عظيم اين 2 کشور، موارد همکاري گسترش پيدا کند.
سفير ايتاليا در ايران خاطر نشان کرد: ايتاليا و ايران فکر و راهبرد خود را با يکديگر تنظيم مي کنند تا فصل جديدي از همکاري اين 2 کشور آغاز شود.
مديرعامل نيروگاه انرژي خورشيدي قشم نيز در اين آيين گفت: اين طرح با سرمايه گذاري هشت ميليون يورويي و طي مدت 2 سال اجرا شد و هم اکنون به بهره برداري مي رسد که سالانه نياز پنج هزار خانوار را تامين مي کند.
استفانو فالکونيو افزود: در اين طرح که با مشارکت طرف ايتاليايي به بهره برداري رسيد، 100 نفر کارگر کارشناس و تکنيسين مشغول به کار بودند که 25 کيلومتر کابل آلومينيومي، 200 کيلومتر کابل خورشيدي و 30 هزار پنل خورشيدي نصب شد.
عضور هيات مديره سازمان منطقه آزاد قشم نيز در اين آيين گفت: اجراي طرح هاي مهمي از جمله بزرگ ترين هاب انرژي کشور در اين جزيره به زودي آغاز مي شود که کشور ايتاليا مي تواند در آن طرح ها مشارکت داشته باشد.
وي افزود: پل خليج فارس، مجتمع هاي پتروشيمي و پالايشگاه هاي نفت و گاز از جمله طرح هايي است که ايتاليا مي تواند در اجراي آنها مشارکت کند.
شهرستان قشم شامل جزيره هاي قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود 150 هزار نفر جمعيت در جنوب استان هرمزگان واقع است.
برچسب‌ها: فروش برق, خورشیدی, نیروگاه, قشم, محیط زیست

...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : چهارشنبه 23 اسفند 1396 ساعت: 19:12