بزرگترین مزارع خورشیدی جهان کدامند؟

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

 خورشیدی,

انرژی خورشیدی, فتوولتائیک یک منبع انرژی برخوردار از سریع‌ترین نرخ رشد در جهان, است و در حال حاضر چین، هند و آمریکا عمده نیروی خورشیدی, جهان,ی را تولید می‌کنند.

به گزارش ایسنا، البته خاورمیانه نیز در بخش نیروی خورشیدی, قوی ظاهر شده و مزارع, خورشیدی, بزرگی در این منطقه در دست ساخت و توسعه هستند. پایگاه خبری دیجیتال ترندز در گزارشی به بررسی بزرگترین, مزارع, خورشیدی جهان, پرداخته که عبارتند از:

۱- پارک خورشیدی صحرای تنگر

بزرگترین, مزرعه خورشیدی جهان,

موقعیت: چین

وسعت پایگاه: ۴۳ کیلومترمربع

تولید: ۱۵۴۷ مگاوات

پارک خورشیدی صحرای تنگر معروف به "دیوار بزرگ" نیروی خورشیدی، بزرگترین, مزرعه خورشیدی جهان, است. این مزرعه خورشیدی که در صحرای تنگر واقع شده، تنها ۳.۲۵ درصد از زمین خشک این منطقه را اشغال کرده است. ممکن است این عدد بزرگ به نظر نرسد اما در واقع بیش از ۱۰ برابر وسعت پارک مرکزی نیویورک است و قادر است ۱.۵ گیگاوات نیرو تولید کند و با ظرفیت تولید نیروی اکثر نیروگاه‌های هسته‌ای رقابت می‌کند. با فضای زیادی که برای توسعه وجود دارد، انتظار می‌رود تنگر در سال‌های آینده بزرگترین, تولیدکننده نیروی خورشیدی بماند.

۲- پارک خورشیدی بادلا

بزرگترین, مزرعه خورشیدی هند

موقعیت: هند

وسعت پایگاه: ۴۰ کیلومترمربع

تولید: ۱۳۶۵ مگاوات

پارک خورشیدی بادلا در حال حاضر ۱۳۶۵ مگاوات نیرو تولید می‌کند اما این تاسیسات به سرعت در حال گسترش بوده و قرار است ۸۸۰ مگاوات نیروی بیشتر تا مارس سال ۲۰۱۹ تولید کند. این تاسیسات زمانی که سال آینده به ظرفیت تولید کامل برسد، مدعی عنوان بزرگترین تاسیسات خورشیدی در جهان خواهد بود و به هند کمک می‌کند به هدف خود برای تامین ۱۷ درصدی از نیروی مورد نیازش از انرژی خورشیدی دست پیدا کند.

۳- پارک خورشیدی سد لانگ‌یانگشیا

نیروی آبی تجدیدپذیر با خورشید و هیدروالکتریک

موقعیت: دشت تبت چین

وسعت پایگاه: ۲۷ کیلومترمربع

تولید: ۸۵۰ مگاوات

...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : جمعه 16 آذر 1397 ساعت: 3:13

close
تبلیغات در اینترنت